…a Slovo bolo u Boha….

…a Slovo bolo u Boha….

22. novembra 2022 sa žiačky našej CZUŠ Alicka a Dorotka Bartkové zúčastnili súťaže v prednese  “… a slovo bolo u Boha”. Organizátorom a vyhlasovateľom súťaže je Združenie katolíckych škôl Slovenska. Súťaž má dve časti, recitačnú a výtvarnú. Obe naše žiačky sa zapojili do recitačnej časti.

 

“A tak sme v utorok ráno vyrazili s pani učiteľkou Katarínou Smacznou bezpečne do Banskej Bystrice. Cesta ubehla rýchlo. Lenivé ráno sme ukončili hlasovou a artikulačnou rozcvičkou. Nasmiali sme sa naozaj dosť. Veď si vyskúšajte povedať rýchlo: Podkopeme my ten Popocatepetl tunelom, či nepodkopeme mi ten Popocatepetl tunelom?
A kým sme sa dosmiali, už sme stáli pred Katolíckym gymnáziom Š. Moysesa v Banskej Bystrici. Majú nádhernú kaplnku! A privítala nás tam pán kaplán a študentka ich školy, ktorá hrala nádherne na klavíri. Po krátkej poklone nás rozdelili podľa kategórií a súťaž začala! Ani sme nezbadali ako, a už sme boli na rade my dve.

Stres bol obrovský, veď recitátori pred nami boli výborní a toto bola naša prvá súťaž vôbec! Ale pozbierali sme všetky svoje sily, spomenuli si, čo nám pani učiteľka hovorila pri príprave a aj cestou v aute a… bolo super!”

 

Dorotke sa nepodarilo umiestniť, ale to vôbec nevadí, mala silnú konkurenciu a na prvý krát sa naozaj za svoj výkon nemusela hanbiť. A Alicka sa umiestnila na krásnom druhom mieste. Vôbec to nečakala a bola naozaj šťastná, veď sa pozrite na fotky. 🙂 Dievčatá celodenný výlet, stres pred súťažou a všetky emócie unavili. Bezpečne a s úsmevom na tvári sme sa dostali domov. Na našu prvú spoločnú súťaž nezabudneme  🙂