Práce žiakov výtvarného odboru CZUŠ  obohatili publikáciu o lučenskom basketbale

Práce žiakov výtvarného odboru CZUŠ obohatili publikáciu o lučenskom basketbale

V júni 2021 vyšla zásluhou Mestského úradu v Lučenci publikácia Basketbal v meste Lučenec – Z histórie basketbalu 1929-2020. Hlavným autorom knihy je Karol Kadlubek, konzultantom PhDr. Jozef Drenko. Na 164 stranách sa čitateľ v knihe dozvie množstvo informácií o histórii i súčasnosti basketbalu v Lučenci a môže sa oboznámiť aj s osobnosťami, ktoré sa zaslúžili o jeho rozvoj.
V primeranej dobe pred plánovaným vydaním knihy oslovil pán Karol Kadlubek základné školy a základné umelecké školy v Lučenci, aby do nej vytvorili ilustrácie na tému basketbal v Lučenci. Zo zaslaných prác odborná porota pod vedením PhDr. Kingy Szabóovej vybrala 7 najkrajších pôvodných detských kresieb, ktoré pán Kadlubek zaradil do tejto publikácie. Z Cirkevnej ZUŠ v Lučenci sú do publikácie zaradené až 3 žiacke práce, ich autorkami sú Tamara Sojková, Nina Kanabová a Viktória Pálešová.
Naša škola – Cirkevná ZUŠ v Lučenci – má veľkú radosť, že z množstva zaslaných žiackych prác porota vybrala až 3 ilustrácie od našich šikovných žiačok. Menovaným žiačkam k tomuto zdaru blahoželáme a do ďalších rokov tvorivej činnosti im prajeme veľa úspechov.

František Mihály

rpt